dzielnica II

Jaki zapis należy stosować w opisach miast, w których są numerowane dzielnice (np. Wiedeń, Budapeszt): dzielnica 2., Dzielnica 2., dzielnica 2, dzielnica II czy II Dzielnica?
Do numeracji dzielnic stosujemy zwykle cyfry łacińskie, toteż najlepiej wybrać zapis dzielnica II, ewentualnie Dzielnica II, gdyby zasadna była pisownia wielką literą.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski