dzień zakochanych czy Dzień Zakochanych?

Szanowni Państwo,
czy Dzień Zakochanych i Dzień Świętego Walentego (14 II, walentynki) można pisać wielkimi literami?
Z uszanowaniem
Czytelnik
Wielki słownik ortograficzny PWN nakazuje pisać wielkimi literami „Nazwy świąt i dni świątecznych w odróżnieniu od ich nazw opisowych”. Nie daje jednak żadnej wskazówki, czym właściwe nazwy świąt miałyby się od opisowych różnić. Słownik nie wymaga też, żeby nazwa święta figurowała w jakimś oficjalnym wykazie, np. państwowym czy religijnym.
W związku z tym dzień zakochanych i dzień świętego Walentego na ogół pisuje się małymi literami, bo uznaje się je za nazwy opisowe obyczaju zwanego walentynkami (tu pojawił się pewien nieoczekiwany problem, bo walentynki piszemy literą małą, jednak w odpowiednim haśle wspomnianego słownika podano nieostrożnie, że walentynki to święto).
Nie należy jednak komplikować sprawy. Ze wspomnianej reguły nie wynika, żeby pisownia Dzień Zakochanych i Dzień Świętego Walentego była niewłaściwa.
Wniosek: wyrażenia te można pisać wielkimi literami. Proszę tylko pamiętać, żeby w danym tekście stosować tylko jeden sposób zapisu.
Jan Grzenia