dziesiątek, dziesiątka

Witam,
Po odmówieniu dziesiątki różańca (wyszedłem z kościoła) czy po odmówieniu dziesiątka różańca?
Dziękuję, mz
Do grupy osób odnosimy słowo dziesiątka (np. pierwsza dziesiątka zawodników), ale do grupy przedmiotów częściej odnosi się słowo dziesiątek. Dlatego ksiądz prędzej każe odmówić dziesiątek różańca za pokutę niż dziesiątkę różańca. Więcej o dziesiątku i dziesiątce – zob. Słownik wyrazów kłopotliwych PWN.
Mirosław Bańko