dziesięć lat

Szanowni Państwo, mam następujący problem: nie wiem które określenie jest poprawne: za odlegle dziesięć lat czy za odleglych dziesięć lat?
Będę wdzieczna za odpowiedź.
Obie konstrukcje są dobre. W pierwszym wypadku traktujemy dziesięć lat jako całość, w drugim uzgodnienie przymiotnika z rzeczownikiem skupia uwagę na tym ostatnim, eksponuje jego gramatyczną liczbę mnogą i sprawia, że zaczynamy owe lata widzieć niejako odzielnie. Ale różnica jest naprawdę subtelna.
Mirosław Bańko, PWN