dziesięciozłotówka

Dzień dobry!
Czy o banknocie dziesięciozłotowym możemy powiedzieć dziesięciozłotówka, czy -ówka dotyczy tylko monet?
Pozdrawiam!
A czemuż by dziesięciozłotówka miała dotyczyć tylko monet? Por.: „Dyzmie zrobiło się przykro. Sięgnął do kieszeni i wyjął zwitek dziesięciozłotówek. – Ja pannie Mani pożyczę. Czy dwadzieścia wystarczy?” (Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Kariera Nikodema Dyzmy).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski