dziewczyny i dziewczęta

Chciałabym zapytać, czy może być równoważnik zdania ofiara grupy dziewczyn lub dziewcząt, a do tego jest zdanie: „Lena musiała przekonać się o tym na własnej skórze, ponieważ była ofiarą bandy dziewczyn z klasy 4a, i to już od kilku tygodni”.
Aleksandra H.
Ofiara grupy dziewczyn to całkiem dobry równoważnik zdania. Ofiara grupy dziewcząt – też dobry, przy czym dziewczęta w tym kontekście wyglądają na trochę grzeczniejsze od dziewczyn.
Mirosław Bańko, PWN