-ę- i -ą- w czasownikach

Witam. Mam – nurtujące mnie od kilku dni – pytanie. A więc: jak poprawnie piszemy wyraz krzyknęli? Ja napisałam (potocznie mówiąc) przez ę, choć spotkałam się również z pisownią przez e! Jak zatem jest poprawnie? Bardzo proszę o wyjaśnienie tej kwestii. Łączę wyrazy pozdrowienia.
Piszemy np. krzyknąć, krzyknąłem, krzyknęłam, krzyknęli, a mówimy [kšyknońć], [kšyknołem], [kšyknełam], [kšykneli]. Podobnie jest z czasownikami wziąć, giąć, wynająć i wieloma innymi na -ąć.
Mirosław Bańko, PWN