e-maile i esemesy

Jaka jest obecnie obowiązująca oficjalna pisownia i odmiana SMS i E-mail. Piszemy SMS-owi czy sms-owi, a może wiadomości SMS? To samo dotyczy E-mail. Czy stosujemy pisownię E-mail, email, e-mail, czy może jakąś inną i jak ją odmieniamy?
Wielki słownik ortograficzny PWN ma zarówno SMS-y, jak i esemesy. Ma także e-maile (z łącznikiem i małą literą). Nie ma maili ani mailów, ale takie skrócone formy już się upowszechniły w języku potocznym. Można napisać też wiadomość SMS, brzmi to najbardziej oficjalnie.
Mirosław Bańko, PWN