ekspansja

Które wyrażenie jest poporawne: ekspansja na rynkach europejskich czy ekspansja na rynki europejskie?
Z poważaniem,
P.KOnieczny
Obie konstrukcje są poprawne, ale druga – ta z biernikiem – jest częstsza. Nie są one też równoznaczne. Najpierw trzeba dokonać ekspansji na jakieś rynki (tzn. wejść na nie), aby potem prowadzić ekspansję na tychże rynkach (tzn. rozszerzać na nich swoją obecność).
Mirosław Bańko