eldorado

Proszę o odpowiedź, jaka jest etymologia słowa eldorado. Dziękuję,
Asia Klapecka
Sprawa jest prosta, bo wystarczy zajrzeć do jakiegokolwiek słownika wyrazów obych. Dla Pani wygody podajemy fragment hasła ze Słownika wyrazów obcych PWN:
Eldorado, z hiszp. el dorado dosł. '(kraj) pozłocony' – legendarny kraj obfitujący w złoto, daremnie poszukiwany przez Hiszpanów i Portugalczyków w XVI-XVIII w. w Ameryce Płd.
Mirosław Bańko