elektronowy i elektroniczny, fizykalny i fizyczny

Szanowni Państwo,
proszę o pomoc w zrozumieniu różnicy między słowami elektronowy i elektroniczny. Elektronika jest tak ściśle związana z elektronami, że wybór właściwego przymiotnika nieraz nie jest dla mnie jasny. Czy da się je ściśle rozróżnić?
Podobnie zastanawia mnie rozróżnienie między fizyczny a fizykalny. Czy fizykalny jest po prostu zawężeniem znaczenia słowa fizyczny (a elektroniczny zawężeniem znaczenia słowa elektronowy?)
Uprzejmie dziękuję za odpowiedź.
Słowo elektronowy pochodzi od elektron, a elektroniczny od elektronika. Znaczenia więc niezupełnie się pokrywają, a konteksty użycia mogą być zdecydowanie różne. Na przykład lampa jest elektronowa, a zegarek – elektroniczny, nie na odwrót.
Z parą fizycznyfizykalny jest trochę prościej. Wprawdzie fizyczny ma wiele znaczeń, ale w jednym z nich pokrywa się zakresowo ze słowem fizykalny (oba dotyczą fizyki). Konteksty drugiego zawierają się chyba w kontekstach pierwszego, tzn. wszystko, co fizykalne (np. zjawiska, byt, czas, świat) może być określone jako fizyczne, ale nie na odwrót. Na przykład pracowni fizycznej w szkole nie nazwiemy fizykalną.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski