elficki v. elfi

Szanowni Państwo!
Czym różnią się od siebie przymiotniki elficki i elfi? Wiem, że język jest elficki, a np. miasto elfie, jednak nie wiem, dlaczego. Nie wiem też, czy poprawnie będzie brzmiało zgodnie z elfickim zwyczajem czy zgodnie z elfim zwyczajem. Podobnie rzecz ma się w przypadku czegoś przez elfów zrobionego, np. łuków – będą to łuki elfiej roboty, elfickiej roboty, a może elfowej? I kiedy wódz elfów jest wodzem elfim, a kiedy elfickim?
Z poważaniem,
A.
Oba przymiotniki różnią się nieco zakresem znaczeniowym. Elficki to ‘taki, który jest związany z elfami jako gatunkiem istot’. Z kolei elfi to ‘taki, który jest związany z elfami jako takimi; wykonany przez elfy; taki jak u elfów’. Zwyczaje i łuki będą zatem najpewniej elfie, wódz natomiast elficki.
Adam Wolański