empetrójka

Witam.
Mam pytanie: czy wyraz empetrójka jest poprawny językowo? Które zwroty są poprawne pod względem pisowni: słuchać emeptrójki? słuchać mp3? słuchać muzyki z odtwarzacza mp3? A może słuchać muzyki z odtwarzacza MP3?
Z góry dziękuję :)
Wszystkie podane zapisy są poprawne. Można je ułożyć w kolejności: MP3, mp3, empetrójka, odzwierciedlającej postępującą leksykalizację skrótowca (czyli proces przekształcania go w normalne słowo). Punktem wyścia była nazwa MPEG-1 Audio Layer 3, którą dla porządku można by postawić na początku ww. szeregu.
Przykładów leksykalizacji skrótowców mamy więcej, np. cefałka (od CV), pecet (od PC), peerel (od PRL) – wszystkie trzy tak samo potoczne jak empetrójka. Niektóre zleksykalizowane skrótowce używane są głównie w mowie, np. poloniści mówią espep (z akcentem na pierwszej sylabie) o słowniku poprawnej polszczyzny (w skrócie SPP), ale nie widziałem jeszcze tego słowa w piśmie. Szerzej znana jest erka (karetka pogotowia, tak nazwana od skrótu R), już tylko z lekka potoczna. Są też starsze przykłady leksykalizacji skrótowców, w ogóle nie odczuwane jako potoczne, np. endecja (od ND).
Mirosław Bańko, PWN