energetyczny czy energetyzujący?

Szanowni Eksperci,
czy jest jakaś wyraźna różnica między pojęciami energetyczny i energetyzujący? Czy na przykład napój (tzw. Energy Drink) to napój energetyczny czy raczej energetyzujący?
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie,
Joanna
Energetyzować znaczy 'dodawać energii'. Słowo to można znaleźć np. w Uniwersalnym słowniku języka polskiego PWN, gdzie nawet podano przykład: napój energetyzujący.
Są też napoje energetyczne, w Korpusie Języka Polskiego PWN nie mniej liczne od napojów energetyzujących. W zasadzie więc wszystko jedno, jak się o napojach powie. Przymiotnik energetyzujący jest w tym wypadku precyzyjniejszy, słowo energetyczny ma bowiem jeszcze inne znaczenia, które rozpoznajemy po kontekście.
Mirosław Bańko, PWN