enty i n-ty

Witam!
Chciałam się dowiedzieć, której formy należy użyć: po raz n-ty czy po raz n. – i dlaczego właśnie tej?
Z poważaniem
Elżbieta Mosczyńska
W zwykłym tekście najlepiej napisać po raz enty. Zapis n-ty jest charakterystyczny raczej dla tekstów matematycznych. Natomiast po raz n. (z kropką) to – moim zdaniem – forma hiperpoprawna, powstała przez nadużycie reguły ortograficznej, która pozwala stawiać kropkę po liczbie na znak, że dana liczba reprezentuje liczebnik porządkowy.
Mirosław Bańko