ęsi

Witam. Jak wymawiamy fonetycznie ęsi: [ęśi] czy [(ę)s'i] czy [ęs'i], czy jeszcze inaczej? Czy zachodzi tu odnosowienie częściowe, jak np. w słowie się <ś(ę)>? Dziękuję i pozdrawiam,
Grzesiek Mazur, Gorzów Wlkp.
Chodzi Panu o ęsi zanotowane w słowniku Doroszewskiego z definicją „okrzyk dziecka zawiadamiający o potrzebie naturalnej; potrzeba naturalna (u dziecka)”? Zauważyłem, że słowo to budzi zaciekawienie czytelników naszej poradni. Nie wszyscy je znają, ale ci, którzy przyznali mi się do znajomości z nim, powiedzieli, że wymawiają je tak jak gęsi.
Mirosław Bańko, PWN