eskalacja konfliktu

Dzień dobry

chciałabym zapytać, czy można używać zwrotu "wyeskalowany konflikt".

Pozdrawiam

W językach środowiskowych (np. policjantów, kuratorów sądowych itp.) neologizm przywołany w pytaniu rzeczywiście występuje, por. np.

Wezwanie policji już na początku prawdopodobnie poskutkuje tym, że będziemy mieli wyeskalowany konflikt.

W polszczyźnie ogólnej jest on jednak zbyteczny, ponieważ dubluje istniejące już w języku określenie, por.

Wezwanie policji już na początku prawdopodobnie poskutkuje tym, że od razu będziemy mieli do czynienia z eskalacją konfliktu.

Adam Wolański