eskwincja

Witam
Co znaczy słowo eskwincja? Google zwracają zero trafień…
Z góry dziękuję za pomoc
Radosław Magiera
Nie udało się nam znaleźć tego słowa w słownikach ani w korpusie PWN. To, że nie ma go w internecie, można przytaczać jako przestrogę dla tych, którzy sądzą, że w internecie jest wszystko. Niby wszystko tam jest, a eskwincji nie ma… Ale za kilka tygodni, gdy wyszukiwarki zindeksują Pana pytanie (i moją niby-odpowiedź), eskwincja w internecie już będzie!
Mirosław Bańko, PWN
    Po hiszpańsku esguince to skręcenie (stawu) – spotyka się też błędną pisownię esquince… Może stąd ta eskwincja? Tak sobie tylko zgaduję…
    Pozdrawiam
    Paweł Baka