etyczno-moralny

Dobry wieczór!
Czy poprawna jest konstrukcja etyczno-moralny? Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.
Jest to ryzykowna konstrukcja, gdyż składa się z członów prawie to samo znaczących, a w wielu kontekstach wymiennych praktycznie bez różnicy. Trzeba mieć dobre powody, aby jej użyć. Czytelnik czy słuchacz mają prawo oczekiwać, że autor im wyjaśni, dlaczego sięgnął po takie słowo.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski