etykietaż

Szanowni Państwo,
czy w języku polskim istnieje słowo etykietaż? Pracuję w muzeum i w moim środowisku używa się tego słowa na określenie etykiet pod obiektami, np. „Wystawa gotowa, do zrobienia jeszcze tylko etykietaż”. Intuicyjnie wywodzę to z francuskiego, i piszę, jeśli muszę, np. w kosztorysie wystawy, przez ż z kropką. Ale może to słowo w polszczyźnie w ogóle nie istnieje?
Z poważaniem,
Iwona
Na to pytanie odpowiedziała sobie Pani sama, otóż z relacji wynika, że słowo etykietaż bez wątpienia istnieje w języku polskim, a używane jest środowiskowo, choć pojawia się nawet w tekstach pisanych. Pytanie tylko, w jakim znaczeniu tego wyrazu się używa, bo z podanego przykładu można wyprowadzić 2 znaczenia. Pierwsze, podane przez Panią, to ‘ogół opisów (etykiet) pod obiektami ’, a drugie – ‘wykonywanie opisów (etykiet), etykietowanie’. W języku francuskim z pewnością funkcjonuje wyraz étiquettage w znaczeniu drugim.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski