europiański?

Witam serdecznie!
Czy przymiotnik od planety Europa może mieć formę europiański?
Dziękuję
Renata Modzelewska
Oczywiście, że może, a nawet byłoby pożądane, aby różnym znaczeniom rzeczownika odpowiadały różne formy przymiotnikowe. Nie wiem jednak, co na to astronomowie. Ich przede wszystkim należałoby zapytać o opinię. Ze słowotwórczego punktu widzenia forma europiański nie jest zbudowana źle, ma nawet analogiczne formacje o bliskim znaczeniu, np. wenusjański czy marsjański.
Mirosław Bańko