faktura

Szanowni Państwo,
Nie jestem pewna, który ze zwrotów jest poprawny: faktura za książki czy faktura na książki.
Dziękuję za odpowiedź.
Katarzyna Niemirowska
Faktura ma taką łączliwość, jak rachunek, dla którego Nowy słownik poprawnej polszczyzny podaje przykład „R. za coś: Rachunek za elektryczność”. W Korpusie Języka Polskiego PWN trafiają się pojedyncze przykłady z fakturą na coś, ale są wyraźnie rzadsze.
Mirosław Bańko