feature

Dzień dobry,

jak odmienić po polsku angielski rzeczownik "feature": "feature'm", "feature'em" , czy "featurem"?

Zasada głosi, że przy polskiej odmianie angielskiego słowa, dodajemy apostrof, jeśli ostatnia litera jest niema. Co, jeśli przy odmianie ta litera przestaje taką być? Czy wówczas możemy uniknąć apostrofu? Czy, jednak powinniśmy go dodać lub dodać i zdublować literę "e"?

Najprostszym byłoby użycie wyrazu "funkcja", ale chodzi o hipotetyczną sytuację, gdy nie jest to możliwe.

Przywołane w pytaniu zapożyczenie leksykalne z angielszczyzny ma w języku polskim następujący zapis odmiany w liczbie pojedynczej:

D. feature’u

C. feature’owi

B. feature

N. feature’em

Ms. o featurze

Adam Wolański