feed

Chciałem zapytać o polski odpowiednik angielskiego feed. Najczęściej niewłaściwie tłumaczy się je jako kanały wiadomości lub RSS (a to nie to samo co news channels; feeds to także inne formaty niż Atom). Subskrybuje się je?
Chodzi tu o słownictwo specjalistyczne, toteż niezbędne są wyjaśnienia: RSS to skrótowiec występujący zwykle w wyrażeniach kanał RSS, czytnik RSS. Chodzi tu o internetową metodę przekazywania informacji, która polega na tym, że redaktor witryny internetowej umieszcza w odpowiednim pliku informacje, umożliwiając ich odbiór w specjalnym trybie (stąd kanały), zaś odbiorca może te informacje otrzymać, korzystając z odpowiedniego programu (zwanego czytnikiem RSS). Z kolei Atom miałby zastąpić RSS, ponieważ rozwiązuje pewne ograniczenia poprzednika, w tym funkcjonalne.
Dlaczego słowo feed miałoby być w tym kontekście tak ważne, doprawdy nie wiem. Może chodzi o jakieś nowe specjalistyczne użycie tego słowa, ale w takim wypadku proszę o przykłady i objaśnienia. Rozumiem Pana ostrożność w używaniu słów, tyle że przedstawione zastrzeżenia nie są jasne.
Wiadomo jednak, że angielskie feed reader tłumaczy się na polski jako czytnik kanałów. Nie widzę w tym błędu, proszę w takim razie o bliższe wyjaśnienie, dlaczego miałoby to być niewłaściwe. Dobrze by też było, gdyby zaproponował Pan jakieś sformułowania Pana zdaniem lepsze.
A problem subskrypcji jest czysto techniczny: subskrybuje się wszelkie wiadomości, które nadawca udostępnił do stałego odczytywania.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski