felinoterapia

Czy w haśle fellinoterapia (https://sjp.pwn.pl/slownik/2656188/fellinoterapia) jest błąd? Skąd w tym wyrazie wzięło się podwojone l?

Wydaje się, że istotnie w słowniku jest błąd. Felinoterapia to terapia poprzez zabawę z kotem, łacińskie felis 'kot' ma tylko jedno l, podobnie francuskie félin i angielskie feline 'koci', z których jedno musiało być bezpośrednim źródłem felinoterapii. Zresztą nawet w cytowanym słowniku internetowym jest felinologia, a nie fellinologia.

Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski