filia

Czy impreza czytelnicza odbyła się na Filii nr 6, czy w Filii nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej? Czy ja pracuję na Filii nr 6, czy w Filii nr 6? Oczywiście najlepiej powiedzieć, że jestem pracownikiem filii nr 6, ale jeśli już się zaplączę w taką konstrukcję, to jak z niej wybrnąć?
Pozdrawiam,
justyna
Pracuje Pani w filii, nie na filii. Złośliwcy dodaliby, że na filii można pracować, kiedy się czyści kominy albo naprawia dach.
To samo dotyczy miejsca odbywania się imprezy: w filii, nie na filii.
Mirosław Bańko, PWN