film koncertowy

Czy sformułowanie film koncertowy może być użyte w celu określenia filmu zawierającego nagranie koncertu i innych scen zarejestrowanych za kulisami? Została mi zwrócona uwaga, gdy takiego sformułowania użyłem. Znajomy stwierdził, że skoro słowo film nie łączy się w słowniku logicznie ze słowem koncertowy (domyślam się, że chodzi o połączenie typu film dokumentalny), to takie połączenie jest błędne i „nie funkcjonuje w naszej polszczyźnie”.
Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu sporu.
W postpozycji, czyli po rzeczowniku, przymiotnik koncertowy występuje w podobnych nazwach, np. sala koncertowa, suita koncertowa. Połączenie film koncertowy nie jest równie częste, ale się trafia, np. „Przed koncertem widzowie obejrzą wywiad z Mickiem Jaggerem nagrany w 2010 roku w Londynie, który zapowiada zremasterowaną cyfrową wersję tego, co dziś jest już mitycznym filmem koncertowym Rolling Stones grających jeden ze swoich najbardziej legendarnych show” (za Narodowym Korpusem Języka Polskiego). Należy jedynie uważać, aby nie odwrócić członów tej nazwy, gdyż koncertowy film przywodzi na myśl inne, przenośne znaczenie słowa koncertowy, które Inny słownik języka polskiego zilustrował przykładem: „To był naprawdę koncertowy występ” (tzn. popisowy).
Przy okazji dodam, że „została mi zwrócona uwaga” to mało zręczny sposób wyrażenia tego, co miał Pan na myśli. O wiele lepiej powiedzieć: „zwrócono mi uwagę”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski