fitness

Szanowni Eksperci,
moje pytanie dotyczy sformułowania trener/instruktor fitness. Choć wyszukiwarka Google zdecydowanie wskazuje na przewagę tej wersji, jednak zastanawiam się, czy nie powinniśmy mówić: trener/instruktor fitnessu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
Weronika Tomaszewska-Collins
Możemy odmieniać fitnessfitnessu, możemy też nie odmieniać. W taki sam sposób orzeka np. Wielki słownik wyrazów obcych PWN. Można się spodziewać, że z czasem słowo to będzie coraz częściej odmieniane.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski