fleksja w słownikach ortograficznych

Witam!
Jeżeli słowniki ortograficzne dla pewnych rzeczowników rodzaju męskiego, np. etyl, nie podają żadnych objaśnień fleksji dla dopełniacza liczby mnogiej (etyli czy etylów), to oznacza to, że obie formy są a priori prawidłowe? Dodam jeszcze, że takich sytuacji jest o wiele więcej w słownikach ortograficznych.
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Informacje fleksyjne w słownikach ortograficznych są zwykle ograniczone do form trudniejszych. Jeśli nie podano jakiejś informacji, może to oznaczać, że leksykografowie nie przewidują trudności w utworzeniu formy. W podanym przykładzie brak informacji o dopełniaczu liczby mnogiej oznacza raczej sugestię, że form liczby mnogiej nie tworzy się w ogóle. Zasady podawania informacji fleksyjnych w Wielkim słowniku ortograficznym PWN zostały podane na str. 162–163.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski