formuły powitalne w mailach

Witam!
Mam pytanie dotyczące rozpoczynania maili. Czy po słowie Witam, Cześć należy stawiać przecinek? Czy dalsza część wiadomości to kontynuacja zdania (i należy pisać ją małą literą), czy nowe zdanie. W archiwum pytań jest różnie:
– „Witam Mam pytanie….”
– „Witam mam pytanie….”
– „Witam, mam pytanie…”
– „Witam, Mam pytanie…”
Która wersja jest poprawna?
Pozdrawiam
Po inicjalnym „Witam”, „Dzień dobry”, „Szanowny Panie” itp. powinien stać wykrzyknik lub przecinek. Jeśli wykrzyknik, to następne zdanie zaczynamy wielką literą. Jeśli przecinek, to w zasadzie powinniśmy kontynuować wypowiedź od wiersza małą literą, ale ponieważ mała litera na początku wersu w nowym akapicie wygląda dziwnie, więc wiele osób wybiera w tej pozycji wielką literę. Nie jest wykluczone, że przejawia się w tym również wpływ obych wzorów korespondencji, np. angielskiej.
Sam najpierw też sympatyzowałem z tym nowomodnym zwyczajem, tzn. wielką literą po przecinku, ale później zmieniłem zdanie i obecnie staram się akceptować i jeden, i drugi zwyczaj. Zróżnicowanie przykładów w poradni może wynikać stąd, że różni autorzy dają pierwszeństwo różnym zwyczajom, że ich preferencje zmieniają się w czasie (ostatecznie poradnia nasza działa już prawie 10 lat!), a wreszcie stąd, że staramy się nie ingerować w formę językową pytań bardziej, niż to konieczne.
Czasami ingerować jednak trzeba, np. w Pana pytaniu dostawiliśmy wykrzyknik po formule powitalnej, gdyż czymś należało ją zamknąć. Czy przykłady zacytowane przez Pana z poradni zostały zacytowane dokładnie – nie sprawdzałem, ale widać, że w pierwszych dwóch brak jakiegokolwiek znaku interpunkcyjnego, co jest niedopuszczalne.
Mirosław Bańko, PWN