gdzieś czy dokądś?

Dzień dobry.
Coraz cześciej słyszę, że ktoś gdzieś idzie, ktoś gdzieś jedzie. Z tego, co wiem, to poprawnie powinno się mówić dokądś – ktoś się udaje dokądś. Jednak to gdzieś stało się bardzo powszechne. Czy jest to wielki błąd? Czy jest on dopuszczalny w języku potocznym? A może nawet pisanym?
Pozdrawiam.
Ujmując rzecz pedantycznie, jesteśmy gdzieś, ale zmierzamy dokądś. Język potoczny jednak nie przywiązuje do tego rozróżnienia większej wagi. Zdania w rodzaju „Gdzie idziesz?” są powszechne w mowie i nie rażą nawet w języku pisanym – z wyjątkiem wypowiedzi oficjalnych, w których ceni się porządek i precyzję. Jak zawsze trzeba przy tym dbać o jednolitość sylistyczną wypowiedzi. A więc „Gdzie idziemy?” (oba wyrazy neutralne), ale „Dokąd zmierzamy?” (zmierzać to słowo książkowe).
Mirosław Bańko