głównonurtowy czy mainstreamowy?

Szanowni Państwo!
Czy słowo głównonurtowy (w znaczeniu: 'należący do głównego nurtu') jest notowane przez jakieś słowniki języka polskiego? Mimo że często używane i – jak mi się wydaje – poprawnie skonstruowane, jest podkreślane przez wszystkie znane mi automatyczne korektory pisowni. Nie ma go również w słowniku online PWN-u. A doprawdy nie wiem, w czym ustępuje znajdującemu się w słownikach, obco brzmiącemu wyrazowi mainstreamowy.
Z poważaniem,
SW
Słowo głównonurtowy jest poprawnie zbudowane (por. głównodowodzący) i aby go używać, nie trzeba go znaleźć w słownikach. Słowniki go nie zanotowały, gdyż jest stosunkowo rzadkie. W pełnej wersji Narodowego Korpusu Języka Polskiego występuje jednak trzydzieści razy, co nie jest liczbą małą.
Czym ustępuje głównonurtowy słowu mainstreamowy? Rodzimością. Nie chcę przez to powiedzieć, że co rodzime, to gorsze, ale widzę, że obce słowa są często odbierane jako obietnica czegoś lepszego (wiedzą o tym nasi przedsiębiorcy, którzy np. swoje sklepy i punkty usługowe ponazywali studiami). Słowo mainstreamowy jest także mniej zrozumiałe i na tym, o dziwo, polega jego zaleta. Jako niejasne, trudne (tak w wymowie, jak i w pisowni), zdaje się obiecywać jakąś wyższą jakość, paralelną zapewne do poziomu kompetencji i erudycji osób, którzy go używają.
Można w tym wszystkim widzieć snobizm, polskie kompleksy wobec Zachodu, staram się tu jednak unikać wartościowania. Z treści listu widzę, że jest Pan zwolennikiem polskiego słowa w miejscu angielskiej pożyczki. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem upowszechnienia jakiegoś wyrazu jest używanie go.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski