gmina Sandomierz

Szanowni Państwo,
przepisywałam koleżance pracę na temat dziedzictwa kulturowego gminy Sandomierz, a ponieważ wyraz gmina użyty był w znaczeniu 'region', uznałam, że w wyrażeniach typu: historia gminy Sandomierz, zwyczaje i obrzędy gminy Sandomierz itp. – wyraz gmina należy pisać małą literą. Sprawdzający pracę zalecił poprawić na dużą literę. Kto miał rację? Proszę o odpowiedź, za którą z góry dziękuję.
Sara
Nazwy jednostek administracyjnych piszemy małymi literami, np. województwo podkarpackie, powiat nowotarski. Wyraz gmina w takich nazwach również należy pisać małą literą, a w takim razie powinno być gmina Sandomierz.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski