gmina Szubin

Szanowni Państwo,
wielokrotnie udzielali Państwo informacji nt. pisowni małą literą nazw jednostek administracyjnych, mimo to mam jeszcze wątpliwość. Czy nazwa gminy jako jednostki samorządu terytorialnego (a nie określonego granicami administracyjnymi terenu) nie powinna być pisana wielką literą, np. „Działania proekologiczne Gminy Szubin”, „Subwencję otrzymała Gmina Szubin”?
Uwzględnianie tak subtelnych różnic znaczeniowych będzie co najmniej bardzo trudne, skoro gmina to wspólnota samorządowa mieszkańców na pewnym terytorium. Zasady ortografii mówią o pisowni okręgów administracyjnych, a z nich wynika pisownia gmina Szubin, powiat nakielski, województwo kujawsko-pomorskie. Gdybyśmy jakimś cudem wykazali zasadność zapisu wspomnianego w pytaniu, musielibyśmy także pozostałe nazwy zapisywać od wielkich liter.
Jan Grzenia