gmina miasto Wrocław

Piszę w sprawie odmiany nazwy jednostki samorządu terytorialnego. Czy jak formułuje się gminę jako uczestnika w danym postępowaniu sądowym, to czy powinno się napisać np. Gmina Miasto Wrocław czy Gmina Miasta Wrocławia? Czy jest to nazwa własna i wobec tego nie odmienia się, nawet w treści pisma?

Pozdrawiam

Kamila

Mamy tu do czynienia z konstrukcją apozycyjną, w której pierwszy rzeczownik (gmina) rządzi frazą rzeczownikową (miasto Wrocław), narzucając jej formę mianownika.

Adam Wolański