gminy, powiaty, województwa i itp.

Czy przywołując w protokole kontroli lub w wystąpieniu pokontrolnym jednostki samorządu terytorialnego, piszemy je wielką, czy też małą literą? Na przykład: „W gminie Lisia Góra w 2007 r. wykonano wodociąg”, „Województwo małopolskie otrzymało dotację”, „Dochody powiatu Nowotarskiego wyniosły”.
Nazwy miast i wsi piszemy wielkimi literami, natomiast pochodne przymiotniki – małymi. Małymi literami piszemy też nazwy typu gmina lub województwo, dlatego „dochody powiatu nowotarskiego” powinny składać się z samych małych liter.
Mirosław Bańko, PWN