gnostyczny i gnostycki

Czy poprawne są wyrazy: gnostycki, kultyczny? Sądzę, że raczej gnostyczny, kultowy.
Forma gnostyczny pochodzi od rzeczownika gnostycyzm, forma gnostycki – od gnostyk. Obie są poprawnie zbudowane i obie są w użyciu.
Natomiast przymiotnik kultyczny rzeczywiście trafia się tak rzadko, że można uznać go za niepoprawny. Poprawnie mówimy kultowy.
Mirosław Bańko