gra w Piotrusia

Jest taka gra w karty dla dzieci, która nazywa się – no właśnie, Piotruś czy piotruś? Jak należy to pisać? Rysunek na karcie bez pary pierwotnie przedstawiał Czarnego Piotrusia i wtedy wszystko było jasne. Od tej pory powstało jednak mnóstwo talii, które z postacią Piotrusia nie mają już nic wspólnego. Czy można więc uznać, że nazwa tej gry stała się rzeczownikiem pospolitym, jak monopol czy warcaby?
Dziękuję i pozdrawiam.
Większość słowników, do których zajrzałem, nie rozstrzyga problemu. Inny słownik języka polskiego PWN podaję wprawdzie pisownię wielką literą (w interesującym Panią znaczeniu), ale wagę tego argumentu osłabia fakt, że ów słownik ukazał się pod moją redakcją, więc nadal nie mogę powołać się na opinię innych osób. W Korpusie Języka Polskiego mamy kilka przykładów z wielką literą, a jeden z małą. Reasumując: popieram użycie wielkiej litery, ponieważ wciąż odczuwam związek między Piotrusiem (grą) a Czarnym Piotrusiem (wizerunkiem na karcie). Nie dziwiłbym się jednak, gdyby pisownia małą literą się coraz bardziej upowszechniała. Skoro np. młodzież gra w zośkę (nb. gra znowu stała się modna), to dlaczego dzieci nia mogłyby grać w piotrusia?
Mirosław Bańko, PWN