grać i rywalizować

Na co dzień można usłyszeć bądź przeczytać o tym, że drużyna X gra z drużyną Y. Z tego, co wiem, to gra się przeciwko sobie, czyli zespół X gra przeciwko zespołowi Y. Interesuje mnie jednak kwestia tego, czy poprawnym jest mówienie, że ktoś rywalizuje z kimś. Czy można rywalizować ze sobą, czy tylko można rywalizować przeciwko sobie?
Można grać z kimś lub przeciwko komuś. Pierwsza z tych konstrukcji jest potencjalnie dwuznaczna, gdyż X może grać z Y-iem przeciwko Z-owi lub Z-om. Jeżeli jednak, jak w Pana pytaniu, grają dwa zespoły, to niebezpieczeństwa pomyłki nie ma i obie konstrukcje są równie dobre.
Nie można rywalizować przeciw komuś, X i Y mogą tylko rywalizować ze sobą, można też o jednym z nich powiedzieć, że rywalizuje z drugim.
Mirosław Bańko, PWN