grający na aulosie

Czy kobieta grająca w starożytnej Grecji na aulosie to aulista czy aulecistka, a mężczyzna to aulista czu aulecista?
Będę wdzięczna za rychłą odpowiedź, bo słowo to ma znaleźć się w druku. Serdecznie pozdrawiam
ARIADNA
Grę na aulosie określa się jako auletykę, śpiew przy wtórze aulosu – jako aulodię, nie ma natomiast tradycji nazwa ludzi grających na tym instrumencie. Byłbym za sformułowaniem opisowym: mężczyzna grający na aulosie i kobieta grająca na aulosie.
— Grzegorz Dąbkowski, prof., Uniwersytet Warszawski
PS. List ten pociągnął za sobą dalszą korespondencję, w której zgodnie uznaliśmy, że dopuszczalne formy męskie to również aulista (na wzór pianisty, wiolonczelisty i in.) oraz auleta (tę ostatnią notuje najnowszy Wielki słownik wyrazów obcych PWN). Odpowiednie nazwy żeńskie brzmią: aulistka i i auletka. Za auletką przemawia analogia do atletki, co tym ważniejsze, że zarówno auleta, jak i atleta to słowa pochodzenia greckiego.
Red.