grill a ruszt

Robert Makłowicz w swoim programie telewizyjnym kilka razy powiedział, że grill to inaczej ruszt. Mnie się jednak wydaje, że ruszt to po prostu kratki (pręty), na których kładziemy smakowitości, które chcemy upiec, a grill to urządzenie elektryczne, którego jedną z części jest ów ruszt. Czy mam rację?
Grill to urządzenie elektryczne lub na węgiel drzewny, którego częścią jest ruszt. Najlepiej rozróżniać te dwa wyrazy, choć w użyciu potocznym rzeczywiście występują one niekiedy w podobnych kontekstach, np. potrawy z rusztu || grilla, w wyniku czego mogą być utożsamiane.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski