grillowany

Witam,
proszę o odpowiedź, jak powinno się pisać: grilowany czy grillowany (podwójne czy pojedyncze l).
Słowniki, w tym ortograficzne, podają pisownię z podwójnym l, czyli ll. Spotyka się także formy z pojedynczym l, ale rzadziej. Może z czasem zyskają one status normy, na razie jednak radzimy nie używać ich w oficjalnych tekstach, np. wypracowaniach, sprawozdaniach, jadłospisach.
Mirosław Bańko, PWN