grotu czy grota?

Dzień dobry,
Wielki słownik ortograficzny PWN nie rozdziela hasła grot ze względu na dopełniacz. W USJP występuje wyłącznie forma grotu. Czy to oznacza, że odmiana grota może odnosić się również do ostrza?
Pozdrawiam
Grot strzały ma dopełniacz grotu, grot jako żagiel – przeważnie grota. Jak zwykle w takich wypadkach zdarzają się wahania. W niektórych słownikach uznano, że obie końcówki mogą być równie dobrze używane w obu znaczeniach, ale zwyczaj językowy wskazuje na ich specjalizację (jak mówią lingwiści: repartycję).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski