grupa wiekowa czy grupa wieku?

Szanowni Państwo,
która z form jest poprawna: grupa wieku czy grupa wiekowa? Grupa wiekowa kojarzy mi się z leciwą grupą, a nie z grupą osób w tym samym wieku, np. wybraną do badania statystycznego. Z drugiej strony są kohorty wiekowe (znalezione na stronie GUS). Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
Pozdrawiam
MK
Przyjęło się mówić o grupie wiekowej, grupa wieku to rzadszy wariant. Skojarzenie słowa wiekowy ze znaczeniem 'stary, leciwy' jest o tyle niegroźne, że w tym znaczeniu słowo to stawiamy zwykle przed rzeczownikiem, a nie po nim.
Skojarzenia zresztą to rzecz trochę subiektywna. Mnie na przykład, ponieważ nie miałem większego kontaktu z terminologią statystyczną, kohorty wiekowe przywodzą na myśl uzbrojone i agresywne bandy, o jakich mowa w haśle kohorta każdego dobrego słownika. To przenośne znaczenie, pochodne od wcześniejszego, które odnosiło się do legionów rzymskich, jest w słownikach umieszczane wyżej niż znaczenie statystyczne.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski