grupy liczebnikowe w narzędniku

Czy formy: z czterystoma dwudziestoma, z czterystu dwudziestu, z czterystu dwudziestoma i czterystoma dwudziestu są jednakowo poprawne? Czy odpowiedź będzie taka sama dla analogicznych liczebników?
Wykluczona jest ostatnia konstrukcja. Jeśli po liczebniku na -oma w grupie liczebnikowej występuje następny liczebnik, to też musi się kończyć na -oma, np. z dwudziestoma dwoma zawodnikami, nie z dwudziestoma dwu zawodnikami. Wyjątkiem wydają się tylko grupy z końcowym jeden, np. z dwudziestoma jeden zawodnikami.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski