grzecznie o tzw. osobach trzecich

Jak się pisze na zaproszeniu wraz z rodzicami: z małej czy dużej litery?
Na zaproszeniu – zgodnie z zasadami savoir-vivre'u – należy napisać wraz z Rodzicami. Pisanie wielką literą o tzw. osobach trzecich zawsze wyraża żywiony do tych osób szacunek, co w wypadku ślubu czy wesela ma znaczenie szczególne. Częścią ceremonii jest często dziękowanie rodzicom państwa młodych za trud włożony w wychowanie itp.
Małgorzata Marcjanik, prof., UW