grzeczność w Internecie

Jak powinno się zwracać do rozmówcy w Internecie bądź w mailach? Pisząc ci czy Ci? Spotykane są obie formy, ale która jest poprawniejsza?
Internet pod tym względem nie odbiega od zwykłej korespondencji. Zwracając się do adresata, używamy form Ty, Ciebie lub Cię itd. albo Pan/Pani, Pana/Panią itd. Normy polskiej grzeczności wymagają, aby pisać je wielką literą.
Inna rzecz, że nie zawsze korespondenci chcą być dla siebie grzeczni, nie zawsze przywiązują do tego wagę, a czasem sama forma lub tematyka listu wyklucza grzecznościowe konwencje. Przypuśćmy, że ktoś pisze do kogoś mail z pogróżkami: „Uważaj gnojku, bo Ci się coś stanie”. Jeśli już chcemy kogoś postraszyć i zgnoić, to niekoniecznie w białych rękawiczkach.
Mirosław Bańko, PWN