grzeczność w esemesach i komunikatorach internetowych

Witam!
Mam pytanie dotyczące smsów i rozmów np. na czacie. Czy powinno się w smsach używać zwrotów grzecznościowych pisanych wielką literą? To samo odnośnie rozmawiania na czacie, przez gadu-gadu. Czy niegrzecznie jest pisać ci, tobie?
Zasada zapisywania wielkimi literami form odnoszących się do adresata cały czas obowiązuje. Wprawdzie język internetowych form komunikacji, a także SMS-ów jest niestety bardzo uproszczony (brak znaków diakrytycznych, interpunkcji, wielkich liter, skrócone formy wyrazów), to jednak szacunek dla adresata powinien być wyrażany. Tego szacunku oczekuje zresztą każdy z nas, bez względu na wiek czy stanowisko. Odpowiadając na pytanie wprost, powiem: tak, niegrzecznie jest pisać ci, tobie.
Małgorzata Marcjanik, prof., UW
    PS. Słownik ortograficzny PWN nie przewiduje pisowni sms, a tylko SMS lub esemes.
    Red.