gwiazda betlejemska i Gwiazda Betlejemska

Jak pisze się gwiazda betlejemska (wielkie czy małe litery)? Czy pisownia uzależniona jest od tego, czy jest to nazwa kwiatu (kupowanego przed świętami Bożego Narodzenia), czy gwiazdy (obiektu astronomicznego), która wskazywała drogę do Betlejem? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Istotnie, znaczenie wyrazów ma związek z pisownią. Wyrażenie gwiazda betlejemska zapiszemy małymi literami, gdy oznacza roślinę. Jeśli jednak chodzi o obiekt astronomiczny (bez znaczenia, czy realny, czy będący symbolem) właściwa będzie pisownia od wielkich liter.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski