h. (=herb)

Czy istnieje skrót herbu?, tzn. czy zamiast: Marianna Kozakowska herbu Jastrzebiec można napisać Marianna Kozakowska H Jastrzebiec? Czy H (bez kropki) jest skrótem określenia herbu? Jak poprawnie powinno się to napisać i czy istnieją jakieś skróty tego określenia?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź (chodzi o nagrobek).
Dziękuję!
Estera
Szanowna Pani Estero,
Przepraszam za opóźnienie, ale sprawdzenie możliwości stosowania skrótu trochę trwało. Najnowsze słowniki, łącznie ze Słownikiem skrótów i skrótowców PWN nie odnotowują takiego skrótu, natomiast wskazuje na niego Józef Paruch w swoim Słowniku skrótów z lat siedemdziesiątych. Można zastosować mianowicie skrót h. (małe h z kropką). Np. Marianna Kozakowska h. Jastrzębiec. Byłem pewien, że taki właśnie skrót spotkałem, ale nie mogłem znaleźć potwierdzenia. Teraz je mam i Pani przekazuję.
Pozdrawiam -
Jerzy Bralczyk, prof., Uniwersytet Warszawski